System zarządzania treścią

Proces tworzenia serwisów internetowych od lat przechodził wiele zmian. Ich celem było kreowanie coraz to nowszych rozwiązań, które stawałaby się standardami używanymi na dużą skalę.

W ten sposób powstały systemy zarządzania treścią. Dzięki nim, stworzenie i kierowanie portalem internetowym stało się łatwiejsze.

Po angielsku zwane Content Management System, w skrócie CMS, wspomniane systemy polegają na rozdzieleniu wyglądu witryny od jej treści. Całość opiera się na bazie danych, w której przetrzymywane są dodawane informacje.

System generuje witrynę na podstawie szablonu i wstawia zapisaną wcześniej treść. W ten sposób praca nad stroną internetową staje się szybsza i wygodniejsza, w szczególności, gdy pracuje nad nią wielu twórców wpisów.

Systemy zarządzania treścią mogą być tez rozbudowywane o dodatkowe funkcje tworzone przez społeczność. Dzięki temu, zrealizowanie własnego pomysłu staje się dużo prostsze.

Do wyboru będziemy mieć różne wersje systemów zarządzania treścią. Odpowiednie dobranie tego narzędzia pozwoli nam przybliżyć naszą wymarzoną witrynę do realizacji.

Close