Punktowiec – klatka schodowa w centralnym punkcie

Jednym z przykładów nieruchomości o zabudowie wielorodzinnej jest budynek o prostej konstrukcji, określany jako punktowiec. Jego istotną kwestią, która rozróżnia go od innych budynków jest usytuowanie pionu komunikacyjnego centralnie, na który składa się co najmniej jedna klatka schodowa wraz z windą.

Wieżowiec najczęściej tworzy wiele kondygnacji, na których mieszkania mają dostęp do światła z dwóch stron, przez co mieszkanie zyskuje na swojej wartości. Współcześnie raczej tworzy się tego typu budynki, jako nowoczesne apartamentowce, w których jeden poziom przeznaczony jest dla jednego, ewentualnie dwóch mieszkań.

Modyfikacje również dotyczą wysokości budynku, który niekoniecznie musi liczyć kilkanaście pięter. Takie rozwiązania cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też bardzo często zastępuje się tradycyjne formy, które dzisiaj stanowią raczej pozostałości po dawnym budownictwie i trudno pozyskać nowych kupców, czy najemców tego typu lokum.

Domy w szeregowcu Dąbrówka http://jandach.pl/pl/deweloper-dabrowka Deweloper Dąbrówka, domy i mieszkania w Dąbrówce Profesjonalny architekt Poznań może sprzedać Ci od razu gotowy projekt.