Listwy zasilające z wyłącznikiem

domy jednorodzinne Zalasewo http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-zalasewo Mieszkania i domy w programie MDM na sprzed

Każdy z nas wie, że warto, …ale czy stosujemy? Coraz większa jest świadomość społeczna dotycząca tego rodzaju oszczędności w gospodarstwach domowych. Poczynając od bezpieczeństwa naszych sprzętów, ponieważ w przypadku delikatnych skoków napięcia wspomniane listwy chronią przed awarią, a kończąc na zmniejszaniu rachunków. Zakup listwy z wyłącznikiem jest wydatkiem kilkunasto lub kilkudziesięciozłotowym, ale jednorazowym. Do takiej listwy możemy podpiąć kilka przewodów zasilających.

W przypadku większego skupiska sprzętów, przede wszystkim w kąciku telewizyjnym gdzie poza telewizorem często są jeszcze: DVD, dekodery, radia, ma to jak największy sens. Listwa takowa pozwala na odcięcie dopływu prądu do wszystkich z nich. Pozostawianie każdego ze sprzętów w pozycji bądź, co bądź czuwania jest bardzo energochłonne. Jeśli policzymy ile czasu nie ma nas w domu, jak długo w nocy nie korzystamy z odbiorników to widzimy, iż czas ten jest bardzo duży.

Wyłączenie jednego przycisku na listwie jest bardzo wygodne i na pewno nie uszczupli naszych zasobów finansowych a wręcz przeciwnie.

baumit www.zabkowicki.powiat.pl
Close