Komunikacja bez kabli

www.srzednicki.pl

To, że mamy powszechny dostęp do internetu i możemy za jego pośrednictwem przesyłać dane jest truizmem. Zmianom ulegał jednak sposób w jaki łącze jest dostarczane do naszych komputerów. Początkowo polegać mogliśmy wyłącznie na kablach, co stanowiło ograniczenie.

Potem jednak dynamicznie zaczęto rozwijać technologie mobilne oparte o sieci bezprzewodowe. Teraz sieć WiFi może mieć każdy z nas – wystarczy dysponować odpowiednim modemem lub dodatkowym routerem. Laptop wyposażony w kartę sieciową połączy się bezpiecznie i szybko z internetem, a my możemy cieszyć się kontaktem ze światem w każdym kącie domu.

Sieci takie mają zasięg ograniczony do kilkunastu metrów, ale są też inne rozwiązania. Typowy internet mobilny oparty na przykład o sieć LTE jest dostępny wszędzie tam, gdzie zlokalizowane są stacje bazowe telefonii komórkowej, czyli na niemal całej powierzchni kraju. Całkiem bezpłatnie można także łączyć się z internetem w sieci aero2, trzeba jednak dysponować specjalną kartą SIM oraz urządzeniem z wbudowanym modemem 3G.

erp w chmurze Ankiety telefoniczne - tutaj