Jak zagospodarować przestrzeń w korytarzu?

Przedpokój to pomieszczenie, do którego często nie przywiązujemy dużej wagi, chociaż to wizytówka całego budynku. Urządzając przestrzeń w budynku, często skupiamy się na tym, aby jak najlepiej urządzić największe pomieszczenia – salon, biuro, gabinet.

Przedpokój wydaje nam się mniej ważny, a to duży błąd – pamiętajmy, że korytarz to pierwsze pomieszczenie, jakie widzi osoba wchodząca do budynku. Przestrzeń przedpokoju to swego rodzaju wizytówka całego wnętrza.

Korytarze zwłaszcza w mieszkaniach w bloku są dość wąskie. Ich optyczną przestrzeń można powiększyć poprzez pomalowanie ścian na jasne kolory lub powieszenie w nim dużych luster.

Korytarz powinien być nie tylko estetyczny, ale także funkcjonalny. Powinno się w nim znaleźć miejsce na wieszaki do przedpokoju, na których można powiesić kurtkę czy płaszcz.

W domach często to własnie w przed pokoju znajdują się schody prowadzące na piętro. Można rozważyć ich przebudowę by zyskać miejsce oraz dodać coś do wystroju. Dobrym pomysłem jest zdobycie inspiracji na stronach producentów takich jak schody drewniane Poznań . 

Na pewno przyda się także niewielki stolik, na którym osoby wchodzące mogą zostawić klucze, teczkę czy torebkę. W przedpokoju w mieszkaniu powinna też znaleźć się szafka na buty.

Korytarz to także miejsce, gdzie możemy umieścić dodatkową szafę np. na odzież wierzchnią.

Jeśli przedpokój jest dość wąski, sporo przestrzeni możemy zaoszczędzić poprzez montaż szafy wnękowej.

https://www.decolicious.pl/