IMB

IMB to amerykańska firma komputerowa z długoletnią tradycją, której początek datować można na rok 1911, a więc na długo przed wynalezieniem komputera. Korporacja wprowadziła swój pierwszy komputer na rynek stosunkowo późno, w roku 1981.

Firma ta nie była twórcą pierwszego komputera, ale wprowadziła do świata technologii komputerowych wiele ulepszeń, które zostały bardzo dobrze przyjęte i wykorzystywane. Niektóre z nich są wykorzystywane po dziś dzień na przykład kursor i dysk twardy Winchester.

Do tych, które prym wiodły wcześniej zaliczyć można dyskietkę, która została zastąpiona płytą CD. W dzisiejszych czasach firma IBM nie zajmuje się produkcją komputerów i urządzeń peryferyjnych, a ich działania skupione są prowadzeniu usług konsultingowych.

W roku 2005 udziały komputerów PC zostały sprzedane Lenovo – chińskiej firmie produkującej sprzęt komputerowy. Od tego czasu firma IBM nie zajmuje się produkcją sprzętu, a ich działania skupiają się na wprowadzeniu nowych rozwiązań do oprogramowania oraz budowie infrastruktury informatycznej.

Close