www.festiwalogrodow.pl

Oświetlenie szklane to rzecz, która nie podlega żadnej dyskusji. Bez lampy kryształowe trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie po zmroku, czy w pochmurny dzień.

Co więcej oświetlenie spełnia także funkcje dekoracyjne, które w inteligentnych domach stają się priorytetem. Jednym z podstawowych trendów jest podświetlenie schodów, jednak nie chodzi tutaj o instalacje lamp, czy kinkietów.

Dzisiaj modne stało się montowanie punktów świetlnych w ścianach na wysokości stopni, a także bezpośrednio pod lub nad stopniami. Ich montaż wymaga wczesnego zaprojektowania i w tym momencie warto uwzględnić wprowadzenie automatów schodowych, które pozwolą na sterowanie światłem.

Dzięki tego tupu sterownikom możliwe jest automatyczne włączanie i wyłączanie światła, według wybranego programu. W zależności od opcji systemowej może wdrożyć dodatkowe elementy w postaci czujników czasowych oraz detektorów ruchu.

Dzięki temu podświetlenie klatki schodowej załączy się automatycznie, gdy znajdziemy się na pierwszym schodku. A wyłączenie będzie możliwe po określonym czasie, niezbędnym do pokonania wszystkich stopni.

.

Architekt Toruń - PRAPA http://viacon.pl/pl/geomaty-antyerozyjne-biodegradowalne