Aranżacja salonu w małym mieszkaniu w bloku

www.ytongsilka.pl

Małe mieszkanie w bloku nie oznacza, że nie możemy mieć ciekawie urządzonego salonu z odpowiednią przestrzenią. Mieszkania znajdujące się budynkach wielorodzinnych takich jak bloki czy kamienice na ogół charakteryzuje dość niewielka powierzchnia. Najbardziej zależy nam oczywiście na wygodnym salonie, w którym zarówno domownicy jak i goście będą czuć się swobodnie, a do tego jest potrzebna odpowiednia ilość wolnej przestrzeni.

Przy aranżacji zestawy wypoczynkowe do salonu w małym mieszkaniu należy zdecydować się na jasne kolory – zarówno ścian jak i mebli. Jasne barwy „oszukują” bowiem nasze oko – odnosimy wrażenie większej przestrzeni. Aby podkreślić jasność ścian i mebli, warto zdecydować się na jakiś ciemniejszy akcent na podłodze – panele lub dywan.

Optycznie nasz pokój powiększą także duże okna, które wpuszczą do środka więcej promieni słonecznych. Meble powinny być nie tylko jasne, ale także jednokolorowe – kanapa czy fotele powinny mieć jednorodny kolor. Przy ich wyborze ważne są też gabaryty – pamiętajmy, że ich powierzchnia przeznaczona do siedzenia czy leżenia na ogół jest taka sama, ale wymiary oparć są już bardzo różne.

Najlepiej wybrać meble o prostych kształtach i gabarytach, które nie zajmą zbyt wiele przestrzeni. Przy aranżacji wnętrza należy też uważać, aby nie przesadzić z liczbą mebli i elementów dekoracyjnych – abyśmy dobrze się czuli w salonie, musi być w nim zapewniona odpowiednia ilość wolnej przestrzeni.

Architekt wnętrz w Grodzisku Mazowieckim producent betonu